MADDE-1

SÖZLEŞMENİN TARAFLARI
SATICI: Serkan İncekli
ALICI: Ürün satın alan müşteriye ait www.dessleather.com sitesinden hizmeti satın alan kullanıcılar.

MADDE-2

İş bu sözleşmenin konusu, alıcının, satıcıya ait www.dessleather.com sitesinden, sözleşmede bahsi geçen nitelikleri haiz ve yine sözleşmede satış fiyatı belirtilen mal/hizmetin teslimi ve iadesi ile ilgili olarak 4077 sayılı tüketicilerin korunması hakkındaki kanun ve mesafeli sözleşmeler uygulama esas ve usulleri hakkında yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır. Alıcı, satışta konu mal/hizmetlerin temel nitelikleri, satış fiyatları ödeme şekli, teslimat koşulları vs. satışa konu mal/hizmet ile ilgili tüm ön bilgiler ve “cayma” hakkı konusunda bilgi sahibi olduğunu, bu ön bilgileri teyit ettiğini ve sonrasında mal/hizmeti sipariş verdiğini iş bu sözleşme hükümlerince kabul ve beyan eder.

MADDE-3

Ürün teslimi ve iade koşulları : Sadece www.dessleather.com adresi üzerinden hizmet satın alan müşterilerimiz için geçerlidir.
Ürün Teslimi
Sitemiz üzerinden almış olduğunuz ürün, sipariş verirken size belirtilen sürede teslim edilmiş olacaktır.

MADDE-4

İADE ŞARTLARI

Satın alınan ürün ya da hizmetin iadesi konusunda sizlere daha iyi ve hızlı bir şekilde hizmet verebilmemiz için gerekli olan şartları aşağıda bulabilirsiniz; bunlardan herhangi birinin eksik olması durumunda ürün iadesi kabul edilmemektedir. Satın aldığınız ürün veya hizmette www.dessleather.com’da belirtilen özellikleri ve nitelikleri taşımadığı durumlarda iade gerçekleştirilebilecektir. Sipariş alındıktan sonra üretim gerçekleşecektir. Size özel yapılacak ürünlerin iadesi yoktur. 30 gün içerisinde memnun kalmazsanız iade edebilirsiniz. İade kargo ücreti alıcıya aittir.

CAYMA HAKKI KULLANIMI

ALICI, sözleşme konusu mal/hizmetin kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 7 gün içinde cayma hakkına sahiptir.
Ürün sipariş verildikten ve ödemesi tamamlandıktan sonra kargoya verilmeden iptal ettirebilir, yapılan ödemeyi aynı kanal yoluyla geri talep edebilir ve siparişi iptal edebilir.
Kargo ile teslim edilen üründe cayma hakkının kullanılması için 7 gün içinde SATICI’ya telefon, e-mail ile bildirimde bulunulması ve ürünün mesafeli satış sözleşmesinin 6. madde hükümleri çerçevesinde kullanılmamış olması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya ALICI’ya teslim edilen ürünün SATICI’ya gönderildiğine ilişkin kargo teslim tutanağı örneği ile fatura aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 15 gün içinde ürün bedeli ALICI’ya iade edilir. Fatura aslı gönderilmez ise KDV ve varsa sair yasal yükümlülükler iade edilemez. Cayma hakkı nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli SATICI tarafından karşılanır.

CAYMA HAKKININ KULLANILAMAYACAĞI HALLER

Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek mal/hizmetler, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen mal/hizmetler, tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlardır. Ayrıca, her türlü yazılım ve programlarında, DVD, DIVX, VCD, CD, MD ve kasetler, bilgisayar ve kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit v.b), her türlü kozmetik ürünlerinde cayma hakkının kullanılabilmesi için, mal/hizmetin ambalajının açılmamış, bozulmamış ve kullanılmamış olması şartına bağlıdır.